KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12376101
nr 1237 6101
Bertil Widbrandt
(1914-1988), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv med Stadshuset. Signerad. Olja på duk, 59x48 cm
Kondition: skadad ram
Bertil Widbrandt, född 1914, död 1988, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 25 februari 2019
kl 19:01:20
700 kr
1.000 kr
Bertil Widbrandt
Läs mer om Bertil Widbrandt